U mišpule

U Mišpule | Národní park Podyjí | Čížov

Příjměte naše pozvání do rodinného penzionu v příjemném a klidném prostředí Národního parku Podyjí. Připraveny jsou pro Vás 3 apartmány s vlastní koupelnou a WC. Dále dva dvoulůžkové pokoje s koupelnou a WC na chodbě. V přízemí je plně vybavená kuchyně s velkou společenskou místností, kde je možné posezení až pro 20 osob. Ubytování je možné po celý rok, pokoje jsou vyhřívány lokálním elektrickým topidlem a ve společenské místnosti jsou kamna na dřevo. K dispozici je také vinný sklep s možností posezení a degustace vín od místních vinařů, které jsme pro Vás s chutí vybrali.

Obec Čížov je nejmenší a jediná vesnice ležící přímo v Národním parku Podyjí. Záčíná zde několik turistických i cykloturistických tras. Například 3 km vzdálená vyhlídka na nejmenší rakouské město Hardegg ležící na břehu Dyje. V dosahu je Vranov nad Dyjí, který nabízí k prohlídce krásný barokní zámek a možnost zaplavat si ve Vranovské přehradě, či v polovině srpna vydražit některou z mnoha lahví sektu uložených na dně Vranoské přehrady.

Penzion sídlí  na adrese Čížov 180, Horní Břečkov. Pro rezervaci pokoje nás neváhejte kontaktovat.

Více zde: http://www.ubytovanipodyji.cz


PROČ U MIŠPULE?

Vše jsme pro Vás zařizovali a vybyvovali s láskou a chutí, a tak jsme přesvědčeni, že se u nás budete cítit jako doma. Velká zahrada se švestkovým sadem láká ke klidnému posezení při kávě či sklence vína. Nebo zde můžete nechat dosytosti vyběhat Vaše děti s naším milým jezevčíkem Elzou, která je lidem vždy nablízku.

a proč U Mišpule…

…no protože nám roste před domem a navíc do Čížova patří (laicky řečeno). Více o mišpuli, s laskavým svolením Davida Grossmanna z Národního parku Podyjí, se dozvíte v tomto článku. (zdroj http://www.nppodyji.cz/do-podyji-se-vraci-tradicni-mispule-a-dalsi-ovocne-stromy)

Do Podyjí se vrací tradiční mišpule a další ovocné stromy
Návrat domů. I tak by se ve zkratce dala popsat výsadba zhruba desítky sazenic mišpulí německých. Tyto stromy, které nabízejí nezvyklé plody podzimního Podyjí, na Hradišťské terasy nad Dyjí v minulých dnech vysázeli správci národního parku. Právě odsud putovaly před několika lety řízky odebrané ze starých stromů do ovocné školky v Bojkovicích nedaleko Uherského Hradiště. Specializuje se totiž na staré odrůdy ovocných stromů. Nyní se z Bílých Karpat vrátily v podobě mladých stromků zpátky. (čtěte více)


CO SE DĚJE U MIŠPULE

PRÁZDNINY NA PŘÁNÍ
Noci v Čížově bývají veselé. Spíš bych ale asi měl říct noci u Michala a Marie bývají veselé. Jako by se kulturní život soustřeďoval právě do chalupy, kterou před lety postavili a kde se natrvalo usadili. Už jsem tu pár večírků zažil, takže ze mě mluví zkušenost. Michal je fotograf, a tak si po letech přejíždění do města pronajal v Čížově od Národního parku Podyjí dvůr s další chalupou, kam přestěhoval grafické studio a kde vybudoval Galerii Lesovnu. (zdroj http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/prazdniny/_zprava/54-den-uprostred-parku-a-noci-vbudoucim-baru-a-pole-plne-okurek–1247714)

ZIMA NA PŘÁNÍ
Z mlhy se vynořila hospoda a postavila se mi do cesty. Světlo z oken zářilo tlumeně žlutě, uvnitř se míhaly postavy muzikantů v modrobílých tričkách. Napočítal jsem čtyři kytary, jednu basu, bendžo a vozembouch. Hostům pobíhaly pod nohama děti a s věncem půllitrů proplul sem tam hostinský nebo hostinská. Tak tohle je Čížov, jediná obec v Národním parku Podyjí a v ní jediná hospoda U Švestků. Mám pozvání na poslední večírek letošního roku. (zdroj http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zima/_zprava/19-den-posledni-vecirek-u-svestku-lehka-samota-a-jeste-lehci-krajky–1295817)